Kantor wymiany pieniędzy ma bardzo kluczowe znaczenie dla wszystkich tych, którzy chcą po prostu zaoszczędzić. Daje nam dostęp do szeregu różnego rodzaju rozwiązań, a tym samym pozwala nam na to abyśmy mogli samodzielnie wybrać to, które nas najbardziej interesuje.

Oczywiście, aspekt jakim jest wymiana walut należy do jednego z najbardziej problematycznych elementów, gdyż zmusza nas do zamiany pewnej ilości pieniędzy w rodzimej walucie na walutę obcą z ryzykiem utraty finansów pod kątem niekorzystnego kursu. Jeżeli chcemy w sprawny i skuteczny sposób tego dokonać, musimy wybrać odpowiedni kantor.

Rodzaje kantorów

Na rynku możemy spotkać się z dwoma rodzajami kantorów. Od ponad 20 lat na naszych ulicach znajdują się kantory stacjonarne, które różnią się między sobą tym, że mają różne kursy. Niemniej jednak, od pewnego czasu pojawiły się także platformy takie jak kantor internetowy, często określane mianem kantor online, które również zajmują się prowadzeniem identycznych usług jak ich fizyczne odpowiedniki. To na jaki rodzaj się zdecydujemy zależy już tylko i wyłącznie od nas, zanim jednak podejmiemy decyzję, musimy zdawać sobie sprawę z różnic, jakie występują między nimi.

Różnice między kantorami

Wśród głównych różnic między nimi należy wyróżnić przede wszystkim fizyczność. Oznacza to, że w momencie gdy chcemy wymienić pieniądze, po prostu samodzielnie udajemy się do danej placówki z wcześniej wybranymi z banku funduszami i dokonujemy wymiany, otrzymując realne pieniądze wprost do naszych rąk. Automatycznie skutkuje to tym, że rozwiązania internetowe zmuszają nas do pewnego rodzaju zaufania drugiej stronie, mimo że wcześniej nie mieliśmy z nią  żadnego kontaktu. Oprócz tego możemy wymienić jeszcze inne różnice, w tym między innymi aspekt cenowy, ponieważ kurs waluty online jest znacznie mniejszy od tego w stacjonarnych w kantorach.

Różnica ta wynika z faktu, że rozwiązania online nie wymagają od nas dodatkowych pieniędzy w postaci prowizji oraz marż, gdyż cały proces zachodzi między dwoma klientami, gdzie jeden sprzedaje daną walutę, a drugi planuje ją kupić. Ważnym aspektem jest także szybkość, gdyż w przypadku wymiany waluty online cały proces zachodzi bardzo szybko i nie wymaga od nas przemieszczania się do niego miejsca w celu jego dokonania.

Ta mobilność pokazuje nam tylko, że możemy bez problemu dokonać wymiany praktycznie z każdego miejsca na świecie pod warunkiem, że mamy dostęp do internetu. Oczywiście, to jaki sposób wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nowsze rozwiązania są dla nas bardziej korzystniejsze.

Dodaj komentarz