Na zaufanie trzeba sobie zapracować

0

Zaufanie zawsze musi być fundamentem każdego związku i jego waga jest znacznie większa, niż zazwyczaj nam się to wydaje. W świecie randek internetowych jest to temat wyjątkowo skomplikowany, ponieważ jesteśmy tutaj o niebo lepiej chronieni, niż w przypadku randek tradycyjnych. Ochrona ta działa w dwie strony i sprawia, że musimy być bardziej czujni w stosunku do postępowania drugiej osoby.

Ufać czy nie?

Na pytanie, czy należy ufać znajomościom z portali randkowych, nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Bez zaufania nie można stworzyć żadnego związku. Jest to najzwyczajniej niemożliwe.

Trzeba jednak powoli poszerzać poziom zaufania, jaki jesteśmy w stanie zaoferować i nie traktować drugiej osoby ze ślepym oddaniem. Oznacza to także, że należy spieszyć się powoli, czyli krok po kroku udostępniać coraz więcej informacji o sobie, pozostawiając sobie przez możliwie długi czas możliwość całkowitego odcięcia się od drugiej osoby.

Sygnałów, że nasze zaufanie jest nadużywane, nie należy nigdy bagatelizować i jeśli pojawią się powody, by skonfrontować się z partnerem czy partnerką, należy to zrobić. Istnienie zaufania nie wyklucza istnienia równocześnie elementów kontroli i tak jak sami będziemy się ograniczać w kontakcie z innymi osobami, mamy prawo wymagać tego od drugiej osoby w związku.

Dodaj komentarz