Jak nie zwariować w związku?

0

Zwłaszcza osoby, które nie mają większego doświadczenia w związkach, czy to ze względu na młody wiek, czy po prostu przez inne priorytety we wcześniejszym życiu, często skarżą się na to, że w związku można zwariować. Już czasami nawet na portalu randkowym ogień zderza się z wodą, a druga strona jest zupełnie niepoważna, a w dodatku to nasz partner czy nasza partnerka twierdzi, że to nam odbija. A my przecież opieramy swoją pozycję na żelaznej logice! O co w tym wszystkim chodzi?

Zrozumienie i komunikacja

Kobiety i mężczyźni są różni. Udawanie, że jest inaczej, do niczego dobrego nie prowadzi. Zawsze będziemy mieli inne potrzeby i będziemy inaczej patrzyć na wiele różnych spraw. Między innymi dlatego związek to coś tak pięknego. Ale co zrobić, kiedy będzie dochodziło do burzliwych kłótni bez powodu i zaczniemy wariować?

Najlepsza jest tutaj taktyka wyprzedzania, czyli randki internetowe. W czasie spotkań w sieci jesteśmy w stanie rozpoznać charakter drugiej osoby, a przynajmniej jej temperament. Jeśli nasze temperamenty są podobne lub komplementarne, damy radę sobie wytłumaczyć, o co nam chodzi. Jeśli jednak źle się dobierzemy, problemy będą tylko eskalować. Dlatego warto przyłożyć się do wstępnych etapów poznawania drugiej osoby, uważając na zauroczenie i zaślepienie w związku.

 

Dodaj komentarz