Bardzo ciekawym trendem, który w dodatku jest szybki i przyjemny, stają się właśnie tak zwane szybkie randki. W angielskim oryginale nazywa się to Speed Dating.

Speed Dating

Speed Dating to ekspresowy sposób na poznawanie nowych ludzi. Pomysł na nie zrodził się w wyniku ciekawego badania, które pokazało nam już przed wieloma laty, że wstępną decyzję odnośnie tego, czy druga osoba nas interesuje, podejmujemy w przeciągu maksymalnie 4 minut, a czasami wystarczy nam 90 sekund.

Speed Dating daje nam 5-7 minut, co jest wystarczające dla odkrycia, czy pojawia się jakakolwiek chemia między partnerami.

W czasie jednego wieczoru Speed Dating, który trwa zazwyczaj od 2 do 3 godzin, można spotkać się z całą masą osób i w ten sposób stworzyć sobie bazę potencjalnych ciekawych ludzi. Skuteczność takich mechanizmów została potwierdzona w praktyce, ponieważ stosowane są one już od dłuższego czasu.

Niejeden portal randkowy zainwestował już też w szybkie randki. Zwłaszcza single z dużych miast uwielbiają, kiedy randka online odbywa się właśnie w takim podejściu. Krótki czas spotkania, narzucony z góry, jest też dobrym rozwiązaniem częstego problemu, jakim jest nie klejenie się rozmowy od samego początku.

Dodaj komentarz